2023-07-15

Informace

Přečteno: 472

Komentářů: 0

Během příprav jubilejního 10. ročníku je čas i na ohlédnutí za uplynulými devíti ročníky.

Zpracovali jsme listinu vítězů všech věkových kategoriích ve dvouhrách i čtyřhrách – vždy na medailových místech, kterou najdete zde.

Prvním ročníkem jsme začali v sezóně 2014 – 2015 v Centru zábavy Karlín, Sokolovská, Praha 8, kde dnes již herna není. Byla zbourána a místo ní jsou obchodní domy.

V prvním ročníku se hrála i kategorie dospělých, která byla zahájena Memoriálem Bohuslava Fialy 7. 9. 2014, bohužel za pouhé účasti pěti hráčů. Žáci začali 14. 9. 2014 Boris Cupem v kategorii mladšího žactva (dnes U13). Současně se měla hrát i kategorie dospělých, ta se ale pro neúčast nekonala. Začátky byly těžké. I v kategorii mlaších žáků bylo pouze pět hráčů. Repotáž z tohoto úvodního turnaje najdete na https://www.pinecvpraze.cz/clanek.php?id=713. Už ale druhý turnaj měl účastníků 12, turnajů bylo celkem šest + finálový turnaj a vystřídalo se na nich v této kategorii celkem 25 hráčů. První ročník můžete výsledkově sledovat na https://www.pinecvpraze.cz/poradi.php?id=1. Turnaje se tenkrát hrály po jednotlivých kategoriích samostatně.

Poslední turnaj, který se konal v Centru zábavy Karlín byl 17. 1. 2015 CZ Cup, který byl v sobotu od 9 hodin pro dospělé a od 15 hodin pro dorostence. V neděli 18. 1. 2015 se potom od rána hrála kategorie nejmladšího žactva (dnešní U11). Po ní se začalo v Centru zábavy balit, byly odvezeny stoly a další vybavení a Centrum zábavy bylo definitivně uzavřeno. Reportáž z kategorie dorostu najdete na https://www.pinecvpraze.cz/clanek.php?id=736 a reportáž z kategorie nejmladšího žactva najdete na https://www.pinecvpraze.cz/clanek.php?id=737.

Následující turnaj se konal v Billiard clubu Harlequin ve Vršovicích 7. a 8. 2. 2023. Opět bylo málo hráčů, zejména v sobotu v kategorie nejmladšího žactva. Odpoledne se sešlo v kategorii staršího žactva více hráčů, tj. 12. V neděli se zašalo dopoledne mladším žactvem (8 hráčů) a odpoledne byla kategorie dorostu, v které se sešlo 8 hráčů.

Jarní turnaj se konal 25. a 26. 4. 2015 opět v Harlequine. Následně šestý turnaj se konal v herně Lokomotivy Vršovice jako Letní turnaj. Finálové turnaje se konaly konečně v Centru stolního tenisu Ďáblice, i když v provizorních podmínkách na betonové podlaze.

Takže jak vidíme, první ročník byl velmi komplikovaný nejenom tím, že v začátku bylo málo hráčů, ale ještě se turnaje několikrát stěhovaly a hrály se postupně v Centru zábavy Karlín, Billiard clubu Harlequien, herně Lokomotivy Vršovice a Centru stolního tenisu Ďáblice.

Druhý ročník začal 10. a 11. 10. Velkou cenou Ďáblic v Centru stolního tenisu Ďáblice, kde byly ještě stále provizorní podmínky, i když už lepší než při finálových turnajích. 21. 11. 2015 se uskutečnil Zimní turnaj, který se odehrál celý v jednom dni. Opět v provizorních podmínkách CST Ďáblice, kde zatím nebylo funkční topění.

I Vánoční turnaj se konal v CST Ďáblice a celý v jednom dni. Bylo štěstí na počasí, takže se jej podařilo odehrát ještě stále v CST Ďáblice, kde ještě nebylo topení a hrálo se v 15 stupních.

Protože rekonstrukce CST Ďáblice se stále protahovala, bylo nutno TTC Praha Cup, který se konal 16. 1. 2016, přesunout do herny PinecArény v Karlíně na Křižíkově. Naštěstí v březnu v CST Ďáblice již bylo topeni hotové a tak 5. a 6. turnaj se konaly již zde, stejně jako všechny finalové turnaje. I 2. ročník tak měl organizační problémy – jeden turnaj byl v herně Pinec Arény v Karlíně a dva sice byly v CST Ďáblice, ale při teplotě kolem 15 stupňů. Na závěrečných turnajích už ale stoupla účast, na šestém turnaji bylo 21 hráčů.

Od 3. ročníku se už hrálo bez problémů a všechny turnaje probíhaly v Centru stolního tenisu Ďáblice. Pouze 7. ročník musel být zrušen kvůli pandemii Coronaviru .

Při této rekapitulaci nesmíme zapomenout poděkovat firmě STENmarketink za podporu dodáním věcných cen do turnajů uplynulých devíti ročníků.

Ještě se vrátím ke kategorii dospělých, která se prakticky nedokončila už v prvním ročníku a proto od 2. ročníku již nebyla vypsána.

Za zmínku stojí i to, že našimi turrnaji postupně prošlo několik hráčů dnes velmi vysokých kvalit jako např. Václav Podrazil, Jáchym Zacharda, Lukáš Elicer a Jakub Makara.

Nyní plánujeme od 10. ročníku rozšířený model o kategorie U17 a U21. Turnaje budou v soboty, vždy čtyři vybrané kategorie v jeden den, tak aby každá kategorie měla za ročník 5 až 6 turnajů. Započítávat se budou čtyři nejlepší výsledky + finálový turnaj, kde bude zmenšen počet účastníků na 12 nebo 8 podle počtu zúčastněných hráčů, kteří absolvují v daném ročníku nejméně dva turnaje. - viz zmínka na https://www.pinecvpraze.cz/clanek.php?id=995.

S kalendářem turnajů čekáme na termíny turnajů Pražského svazu stolního tenisu. Ale s devadesátiprocentní pravděpodobností začneme úvodní Velkou cenou Ďáblic 16. 9. 2023.